Polub na FB

Artur Korzeniowski – prezentacja finalistów.

Artur Korzeniowski – „Kolejarze”.

Projekt „Kolejarze” tworzy cykl biało-czarnych zdjęć wykonanych podczas obchodów 100- lecia parowozowni w Wolsztynie. Jest to ostatnia czynna parowozownia w Europie, z nadal czynną lokomotywownią, z której codziennie wydawane są parowozy do prowadzenia planowanych pociągów pasażerskich na trasie do Poznania. Podczas obchodów w parowozowni znajdowało się ponad 30 zabytkowych parowozów, pochodzących z wielu państw europejskich. Obsługę stanowiło kilkadziesiąt osób dokonujących napraw koniecznych, w tym mechaników oraz maszynistów. Autor w swoich fotografiach ukazuje relację między człowiekiem a maszyną, skupiając się na codziennych zmaganiach pracowników obsługujących maszyny, starających się utrzymać w należytym stanie lokomotywy podczas eksploatacji.

W projekcie zaprezentowane zostały również portrety maszynistów i mechaników, którzy będąc, na co dzień anonimowymi osobami stają się bohaterami dnia na równi z monumentalnymi parowozami.

DSC_1p DSC_2p DSC_3p DSC_4p DSC_5p DSC_6p DSC_7p DSC_8p DSC_9p DSC_10p DSC_11p DSC_12p DSC_13p DSC_14p DSC_15p

P.S.

Dziś zapraszamy na ciekawe spotkanie z redakcją Kwartalnika Fotografia. Jesteście ciekawi jak funkcjonuje najbardziej prestiżowe czasopismo fotograficzne w Polsce? Jak wyglądają ich plany na przyszłość? A może chcecie zaistnieć na łamach pisma, nawiązać kontakt?

Dołączcie do spotkania:

https://www.facebook.com/events/314152932045179/