Polub na FB

Wystawa zwycięzców Projektu Przetwórnia już niebawem!

Stowarzyszenie Fotograficzne Foto Bzik wraz z Akademią Nikona i Szerokim Kadrem serdecznie zapraszają do Galerii Pauza na wernisaż wystawy laureatów pierwszej edycji Projektu Przetwórnia.

1 zaproszenie, zaproszenie na spotkanie kopia
Projekt Przetwórnia to inicjatywa grupy Foto Bzik, w której bierze udział zaproszony przez organizatorów wybitny fotografik z Polski lub z zagranicy. Gościem pierwszej edycji konkursu był Tomasz Gudzowaty – kilkukrotny laureat międzynarodowych nagród World Press Photo, członek Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Polskiej Agencji Prasowej i European Press Agency, jeden z najbardziej uznanych na świecie polskich fotografów.

zaproszenie, zaproszenie na spotkanie kopia
Każdy uczestnik konkursu mógł nadesłać swój cykl od 5 do 15 zdjęć o tematyce zbliżonej do zainteresowań fotograficznych Tomasza Gudzowatego i mieszczących się w kategoriach reportażu, portretu lub dokumentu. 24 marca 2013 roku na spotkaniu w Małopolskim Ogrodzie Sztuki spośród finalistów Tomasz Gudzowaty wybrał trójkę zwycięzców. Trzecie miejsce zdobył Marek Lapis cyklem pt. „5 zmysłów. Pauza”,

PROJECT - five senses. Pause

drugie miejsce przypadło Agnieszce Napierale za zbiór „Rozbite garnki”,

Agnieszka Napierała II miesce

natomiast pierwsze miejsce zajęła Dorota Dawidowicz za – zdaniem jurora „zestaw fotografii posiadających niezwykły klimat”, wykonany szlachetną techniką kolodionu, zatytułowany „Wonder years”.

Dorota Dawidowicz I miejsce
Wszystkie te prace naprawdę warto zobaczyć!
Wystawie towarzyszy katalog, który będzie można otrzymać w dniu wernisażu.

Wernisaż: 19 lipca 2013 r., godz. 19:00, Galeria Pauza ul. Floriańska 18. II piętro.
Wystawę można oglądać od 19 lipca do 19 sierpnia, wt – nd, 15:00 – 21:00

Strona projektu: www.projektprzetwornia.com, www.fotobzik.pl

Dołączcie do wydarzenia również na FB

 
Identyfikacja graficzna wydarzenia – Doli Design